Tatile Uçakla Mı Yoksa Arabayla Gitmek Mi Daha Doğru?

0 16.037

Tatile giderken kullanılacak olan ulaşım aracına karar verirken herkes ve her durum için tek bir ideal çözüm önerisi sunmak genellikle gerçekçi olmayabilir. Tatile uçakla mı yoksa arabayla mı gitmenizin daha doğru olduğunu belirlerken mevsim, destinasyon, mesafe, yolcuların kim olduğu ve sayısı gibi değişkenleri göz önünde bulundurmakta fayda var. Çünkü yapacağınız tercih farklı koşullara göre değişiklik gösterecektir. Bu nedenle de bütün ihtimalleri değerlendirmeye ve kendi durumunuza en uygun olanını seçmeye çalışın.

Öncelikli kriterler olan hız, masraf, rahatlık ve güvenilirlik açısından bu iki seçeneği incelediğimizde ikisinin de belli zamanlarda vazgeçilmez olduğunu söyleyebiliriz. Bu da demek oluyor ki aslında her zaman yalnızca bir yöntemi tercih etmek zorunda değilsiniz. Bazen en doğru karar bir uçak biletiyle güvenilir bir araç kiralama firmasının kombinasyonu olabilir. Uzak bir destinasyon seçtiyseniz yolu daha hızlı, ekonomik, rahat ve güvenli olan uçakla kat ettikten sonra gittiğiniz yerde kiralayacağınız araç ile en doğru kararı vermiş olursunuz. Çünkü böylece ne zamanınızı ne de enerjinizi ulaşıma ayırmış olursunuz. Ancak yola çıkmadan önce iyice araştırma yaptığınıza, ekonomik ve güvenilir bir araç kiralama firmasıyla anlaştığınıza emin olun.

Bu kombinasyonu tercih ettiğinizde hem uçağın hızlı ve pratik olmasından hem de araç kiralamanın avantajlarından yararlanırsınız. Örneğin, seçtiğiniz destinasyonun koşullarına en uygun arabayı kiralayarak konforunuzdan ödün vermezsiniz ve kişisel aracınızın yıpranmasına engel olursunuz. Yine kişisel aracınız benzinliyse, dizel bir araç kiralayarak benzin masraflarını minimum seviyeye indirmiş olursunuz. Bunların haricinde gittiğiniz bölgedeki ilginç yerleri görmek de sizin için oldukça kolay bir hale gelir. Bu durumda dikkat etmeniz gereken detay birkaç kişiden oluşan tatil grupları için yakın mesafeli destinasyonlarda yolun en başında araç kiralamak, uzun mesafelilerde ise uçaktan sonra havalimanından araç kiralamak olacaktır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.