Şirketler İçin Araç Kiralamak En Doğru Çözüm

0 162

Şirketler için araç kiralamak ya da satın almak, en yaygın ihtiyaçlardan ve aynı zamanda en önemli gider kalemlerinden birini oluşturur. Bu nedenle de ulaşım ihtiyacını karşılarken iş planlarının aksamadan sürdürülmesi ve bütçenin makul şekilde dağıtılması açısından en doğru kararı vermek gerekir. Sık karşılaşılan ihtiyaçlar ve kısıtlamaları göz önünde bulundurduğumuzda şirketler için araç kiralama, en avantajlı çözüm olarak öne çıkıyor. Bu yazıda araç kiralamanın sunduğu avantajlardan bahsedeceğiz.

Araç kiralama şirketlere ekonomik açıdan pek çok kazanç sağlarken satın almanın aksine yüksek meblağlarda peşinat gerektirmeyen araç kiralama, aylık faturalandırma sayesinde de avantaj sunuyor. Satın alınan araç; taşıt vergisi, KDV, bakım-onarım masrafları gibi yüksek miktarlarda ödemeleri de beraberinde getirir. Şirketler için araç kiralamayı en doğru çözüm haline getiren başlıca etkenlerden biri de budur.

Bunların dışında kiralanan araçlar için yapılan masraflar ticari gider olarak kaydedilir. Bu da şirketlere vergi açısından büyük kazanç sağlar. Elbette satın almalarda da benzer bir kazanç elde edilir. Ancak kiralamalarda uygulanan indirim satın almalarla kıyaslandığında çok daha yüksektir.

Hem masraftan hem iş yükünden kurtarır
Araç kiralayan şirketler, araçla birlikte pek çok hizmet de kiralamış oluyor. Araç satın alan şirketler, bu araçların düzenli bakımı ve resmi işlerini yürütmek üzere çalışana ihtiyaç duyarlar. Ancak araç kiraladıklarında bakın, onarım, masraflar, muayene işlemleri gibi çok sayıda iş yükünden kurtulmuş olurlar. Şirketler için araç kiralamak birçok resmi işten ve dolayısıyla da sorumluluktan uzaklaşmak anlamına gelir.

raç kiralama şirketler için düşük maliyet, yüksek performans dengesini koruyan bir çözüm sunar. İhtiyaçlarınızı iyi analiz eden bir şirket, araç kiralama sayesinde sürekli ve düzenli olarak bakımı yapılan araçlar kullanmayı garanti altına alır. Değişen ihtiyaçlara uygun olarak pek çok model ve marka arasından seçim şansı sunan araç kiralama firmaları, bahsettiğimiz gibi birçok açıdan şirketlerin önemli iş ortakları olmaya devam ediyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.